top of page

Esra Karlıova Soysal

Antalya

Lisans eğitimini 2008 yılında Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Esra Karlıova Soysal, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı’nda yüksek lisans derecesini ve 2022 yılında dijital diplomasi alanında “doktor” (PhD) unvanını almaya hak kazanmıştır. 2012 yılında Avrupa Komisyonu Salto Eğitim ve Kaynak Merkezinin (Avrupa-Akdeniz Bölgesi) Eğitmen Eğitimi Programını tamamlamıştır.

2010 yılı itibariyle ulusal ve uluslararası alanda yerel yönetimler, Birleşmiş Milletler, T.C. Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı gibi kurumlarda eğitim programları eğitmenlik ve proje danışmanlık görevleri yürütmüştür. 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin en büyük uluslararası projesi olan EXPO 2016 Antalya’da Gönüllü Programı’nı yürütmüştür. 2016-2017 yılları arasında AB İnsan Kaynakları Geliştirme Programı kapsamında gençlik istihdamının artırılmasına yönelik gerçekleştirilen mesleki eğitim projesinde danışmanlık, 2018-2020 yılları arasında Özaltın Holding’e bağlı oteller grubu Gloria Hotels bünyesinde faaliyette olan tüm tesislerinden sorumlu eğitim yöneticisi olarak görev almıştır.

Kamu, sivil toplum ve özel sektörde eğitim ve iş geliştirme alanlarında tecrübesi bulunan Karlıova Soysal halen danışman ve eğitmen olarak çeşitli kurumlara profesyonel destek sunmaktadır. İletişim, takım çalışması, çatışma ve kriz yönetimi, diplomasi ve arabuluculuk, gönüllü yönetimi başlıca uzmanlık alanları olmasının yanı sıra çeşitli firmalara stratejik insan kaynakları bağlamında işe alım süreçleri ve performans yönetimi konularında da danışmanlık vermektedir.


Esra Karlıova Soysal
bottom of page