top of page

Okan Yahşi

Antalya

Dünya’nın en iyi 3 konservatuarından biri olan Kraliyet Konservatuarı’ndan mezun olan OKAN YAHŞİ, sanatın toplumsal faydaya etkisi üzerine dezavantajlı topluluklarla yaptığı saha çalışmaları ve tezler neticesinde onur derecesine layık görülmüştür.

Mezun olduğu 2008 yılından itibaren sanatın; eğitim, farkındalık, gelişim, değişim ve iyileştirme gücünü araç olarak kullanmaktadır. Farklı sanat formları, sanat terapi, yaratıcı drama, Ezilenlerin Tiyatrosu metotlarını harmanlayarak oluşturduğu "Sanat Temelli Öğrenme" metodolojisini uygulamaktadır.

Ulusal ve uluslararası çapta bir çok seminer ve kongreye eğitmen ve konuşmacı olarak davet edilmekte, önemli sivil toplum kuruluşlarının yurt içi ve yurt dışı projelerinde eğitimler vermekte, Türkiye'nin büyük şirketlerine (Ülker, Doğuşoto, Digiturk, Toksöz Grup, Kagider, vb.) şirketiçi eğitimler vermektedir.

Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ergoterapi Bölümü'nde "Bilim & Sanat" ve "Sanat Temelli Öğrenme" dersleri vermektedir.

Özellikle; iletişim, empati, uzlaşı, takım çalışması, çatışma yönetimi, yaratıcı çözüm üretme başlıca eğitim verdiği konulardır.

Okan Yahşi
bottom of page