top of page

Alp Çetin

İstanbul

1978 Konya doğumludur. Kocaeli Üniversitesi- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- İktisat Bölümü mezunudur. İş hayatına üniversite yıllarında turizm sektörü ile başlamıştır. Turizm sektöründe Bando Tur ve Anı Tur firmalarında orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmış olan Çetin, 2000 yılında Sigorta Sektöründe Commercial Union Hayat Sigorta firmasında Satış Müdürü olarak çalışmıştır.2001 Vodafone Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. firmasında çalışmaya başlayan Çetin, Key Account ve Büyük Müşteriler satış ve ekip yöneticiliği görevleri sonrası, Telekomünikasyon sektöründe Türkiye’de ilk Kurumsal Satış Kanallarının kurulumu, eğitimi ve yönetiminden sorumlu oldu. Vodafone firmasında aynı zamanda iç eğitmen olarak görev aldı. Kurumsal ve Perakende Kanal kurulumu ve yönetimi görevlerini gerçekleştirirken, Yeni Alternatif Bayi Kanallarının oluşturulması, Bayi Ağı ve Kanal Yönetimi, Bayi Kanalları ile müşteri potansiyeli yaratılması, Türkiye Kurumsal Satış Kanalları ürün ve satış eğitimlerinin verilmesi, sorumluluklarını almıştır.

8 yıllık Kurumsal ve Perakende Kanal yöneticiliği sonrasında Vodafone firmasında Ticari Pazarlama bölümüne geçti. 2015 yılında Telekomünikasyon sektöründen Eğitim sektörüne geçerek English Time firmasında Türkiye Satış Direktörü olarak görev yaptı. English Time firmasında Türkiye Kurumsal Satış ve İş Geliştirme aktivitelerinin idaresi ve geliştirilmesinden sorumlu olarak görev yapan Çetin, Türkiye Kurumsal Satış organizasyonunun kurulması ve yönetilmesi, satış ve pazarlama süreçlerinin geliştirilmesi görevlerini yerine getirmiştir.

2018 yılında Müderris Eğitim ailesine katılan Çetin, deneyimsel öğrenme yöntemlerinin kurumsal gelişim programlarına entegrasyonu üzerine çalışmaktadır. Satış ve Kişisel gelişim alanında 15 yılı aşkın süredir eğitimler veren Alp ÇETİN aynı zamanda Satış ve Yönetici Koçluk eğitimleri vermektedir.

Alp Çetin
bottom of page