top of page

M. Volkan Müderrisoğlu

İstanbul

1978 yılında Antakya’da doğan Mehmet Volkan Müderrisoğlu, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Lise ve üniversite yıllarından itibaren sivil toplum çalışmalarında etkin roller alan Müderrisoğlu; Kocaeli Üniversitesi’nde Tiyatro Kulübü’nün kuruculuğunu yaparak 2000-2006 yılları arasında Yaygın Eğitim Metodolojileri ve Sanatın Gençlik Çalışmalarında kullanılması konularında uzun soluklu çalışmalar yapmıştır. 2003 yılında AB Salto Eğitim ve Kaynak Merkezi tarafından organize edilen Uluslararası eğitici eğitimine katılmış olup, kurulduğu yıldan itibaren Türkiye Ulusal Ajansı’nın eğitmen havuzunda yer almaktadır. Proje geliştirme, proje yönetimi, kültürler arası diyalog, katılım ve dahil etme gibi konularında 15 yılı aşkın süredir Deneyimsel Öğrenme tabanlı eğitimler vermektedir.

2007-2013 yılları arasında Türkiye Demokrasi Vakfı’nda uzman eğitmen olarak görev yapan Müderrisoğlu; Türkiye’nin 81 ilinde birçok sivil toplum kuruluşlarıyla, siyasi parti temsilcileri ve partilerin gençlik kollarının katılımıyla “demokrasi, aktif katılım ve siyaset” eğitimleri vermiştir. 2003 yıllarından bu yana, Portekiz’den Vietnam’a kadar birçok uluslararası eğitimde uzman eğitmen olarak yer almıştır. Ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü eğitici eğitimleriyle Yaygın Eğitim Metodolojilerinin kapsamının tüm eğitim faaliyetlerinde ve farklı sektörlerde de yaygınlaştırılması için çalışmalar yapmaktadır.

2009 yılında Müderris Eğitim Danışmanlık firmasını kuran Müderrisoğlu; Avrupa Komisyonu, T.C Dışişleri Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı, kalkınma ajansları ve daha bir çok kurumda eğitmenlik, proje uygulama ve denetleme görevlerinde bulunmuştur. Avrupa ve Asya’da bir çok ülkede kalkınma projelerine imza atmış, katılımcı ve diyalog merkezli Yaygın Eğitim Metodolojileri üzerine çalışmalar yapmıştır.

Müderris Eğitim Danışmanlık firmasının kurucusu olan Müderrisoğlu, İstanbul Kültür ve Spor Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı ve DeM Deneyimsel Eğitim Merkezi Derneğinde Genel Koordinatör olarak olarak görev yapmaktadır.

M. Volkan Müderrisoğlu
bottom of page