top of page

N. Seda Öztürk

Kocaeli

N. Seda Öztürk, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 2008 yılında, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi Bölümünde “Türkiye’deki STK’larda gönüllülerin kaynak geliştirme süreçlerine katılımı” başlıklı tez çalışmasıyla 2018 yılında tamamladı.

Ayrıca 2008-2009 yılları arasında Köln Üniversitesi Jean Monnet Kürsüsü ve Centre International De Formation Européenne tarafından Avrupa Çalışmaları alanında gerçekleştirilen Master programına burslu olarak kabul edildi.

Lisans eğitimi esnasında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları ile tanıştı ve pek çok uluslararası gençlik projesinde katılımcı, lider ve eğitmen olarak görevler aldı. 2009’da Türkiye Ulusal Ajansı’nın ve 2012’de Avrupa Komisyonu Salto Eğitim ve Kaynak Merkezi’nin Eğitici Eğitimi programlarını tamamladı. 2015 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı daveti ile ABD’de International Visitor Leadership Programı'na ( IVLP) katıldı.

Yerel, ulusal ve uluslararası pek çok sosyal programda ve sivil toplum kuruluşunda yaklaşık 15 yıldır danışman, eğitmen ve proje yöneticisi olarak çeşitli görevler alan Öztürk’ün uzmanlık alanları arasında Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak geliştirme, hibe yönetimi, sosyal programlar, proje döngüsü yönetimi, gençlik ve gönüllülük çalışmaları yer almaktadır.

Şu anda Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nda yönetim kurulu üyesi ve DeM'de Direktör ve Yönetim Kurulu Üyesi olup aynı zamanda Müderris Eğitim & Danışmanlık ile Sosyal Programlar Danışmanı ve Eğitmen olarak pek çok başarılı çalışmaya destek vermektedir.

N. Seda Öztürk
bottom of page